FaniPerfum.pl - forum, opinie o perfumach damskich i męskich.

Witaj na forum o perfumach FaniPerfum.pl !!!

Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, porad, opinii na temat perfum damskich, męskich jak i uniwersalnych.

Aby mieć pełen dostęp do naszego forum należy się zarejestrować.
Platforma Facebook

Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    jcb
    Awatar jcb

    Status
    Offline
    Dołączył:
    May 2012
    Posty:
    1
    Ulub. perfumy:
    La Rose Jacqueminot by Coty

    Domyślnie La Rose Jacqueminot by Coty

    Prawdopodobnie jedyny flakon perfum La Rose Jacqueminot by Coty w Polsce.


    Buteleczka 15ml w pieknej purpurowej sakiewce.

    Perfumy te to Coty La Rose Jacqeminot wyprodukowane w 2004 roku z okazji 100 lecia firmy.

    Tych buteleczek jest tylko 200 na świecie i ja mam okazję mieć jedną z indywidualnym numerem na spodzie buteleczki, który jest widoczny na zdjęciu.

    Ta butelka trafiła do mnie gdy jeden z członków mojej rodziny pracujący w firmie COTY odchodził z firmy i dostał ją za wieloletnią współpracę.

    La Rose Jacqueminot by Coty - zapach luksusu! (2328528525) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Ponieważ wartość tych perfum jest ciężka do oszacowania, zapraszam do licytacji.



    Poniżej krótka historia zapachu La Rose Jacqueminot oraz firmy COTY (ze strony coty.pl)


    Francois COTY – twórca nowoczesnego przemysłu perfumeryjnego

    Francois Sportuno urodził się na Korsyce w 1874 roku. Kiedy zdecydował, że chciałby być nie tylko nosem tworzącym perfumy, ale też przedsiębiorcą prowadzącym własną firmę, postanowił zmienić nazwisko; uznał, że Sportuno nie brzmi wystarczająco poważnie. Przestawił litery w nazwisku panieńskim swojej matki i odtąd nazywał się Francois Coty.
    W 1904 roku stworzył swój pierwszy zapach – Rose Jacqueminot, który odniósł ogromny sukces. Tworząc go, perfumiarz pomyślał nie tylko o samym zapachu, ale też o flakonie. Była to ogromna zmiana, gdyż w ówczesnych czasach jedynie perfumy tworzone dla arystokracji i rodziny królewskiej były dostępne w zdobionych flakonach. Francois Coty zasłynął też zdaniem, które dziś często określane jest jako podstawa współczesnego marketingu kosmetycznego:
    “Give a woman the best product you can make, present it in the prefect flacon with beautiful simplicity and impeccable taste, ask her to pay a reasonable price, and that will be the birth of a business such as the world has never seen.”

    “Podaruj kobiecie najlepszy produkt, jaki potrafisz wytworzyć; daj mu perfekcyjny i piękny flakon, zaoferuj go w rozsądnej cenie, a pozwoli Ci to stworzyć taki biznes, jakiego świat nie widział.”

    Jak powiedział... tak zrobił. I oceniła go historia. Założyciel największej obecnie firmy zapachowej na świecie, Francois Coty, jest uważany za twórcę nowoczesnego przemysłu perfumeryjnego, a oto jak opisuje go historia...

    Na podbój Paryża!
    Coty nie należy do cierpliwych. Uparł się, by jak najszybciej powrócić do Paryża po to, by podbić swoją klientelę - kobiety! W ciągu kilku lat stworzy perfumy, które natychmiast podbiją rynek.
    Edmond Roudnitska, wielki twórca perfum okresu powojennego („Femmes” Rochas, „Eau sauvage” Diora itd...) wspomina: „Wszyscy perfumiarze tych czasów tworzyli coś na wzór „Origan”, próbowali stworzyć jakiś nowy „Chypre”. Kobiety chciały tylko tych zapachów. To, co tworzył François Coty od razu było akceptowane. W 1905 królowało „Origan”, które właśnie się pojawiło.
    W 1912 każde modne miejsce pachniało perfumami „Origan”! Geniusz François Coty wynikał z tak rzadkiego połączenia doskonałego smaku i niezawodnej intuicji”.
    Już pierwszy ruch okazał się mistrzowski: przywiózł z Grasse niewielką ilość czystego ekstraktu
    z róży, powściągliwie dorzucił składników, tworząc nowy produkt i pojawił się w „Magasin du Louvre”
    w dziale perfumeryjnym. Kierownik z pogardą wącha próbkę.
    Rozmyślnie, czy przypadkiem Coty upuszcza flakonik, który rozbija się na marmurowej posadzce,
    a dokoła roztacza się zapach. Potem już wszystko potoczyło się jak w bajce, kobiety zbiegają się do niego, domagając się tych właśnie perfum... Kierownik stoiska zamawia 50 sztuk na następny dzień. W nocy Coty i jego żona wytwarzają w swojej kuchni 50 pierwszych flakoników „Rose Jacqueminot”.
    Coty otwiera skromny sklepik przy rue de la Boétie i gorączkowo tworzy kolejne perfumy: „Vertige”, „Idylle”, „Effluve”, „Ambre antique” a zwłaszcza „Origan”. To rok fowizmu i Coty wraz z „Origan” lansuje „pierwsze pełne gwałtowności perfumy wieku”, używając wyrażenia Edmonda Roudnitska.
    Sukces jest tak ogromny, że firma Coty przenosi się najpierw do Neuilly, a potem w roku 1908
    do Suresnes, gdzie François Coty tworzy „Cité des parfums” („Miasteczko zapachów”) - modelową fabrykę. W 1917 roku wprowadza na rynek perfumy Chypre, ktore zostały uznane za dzieło sztuki
    i sworzyły nowy rozdział w historii perfum, od nazwy teho niezwykłego zapachu, swoją nazwę przyjęła nowa kategoria perfum – zapachy szyprowe. Zapach zyskuje światowy rozgłos dzięki... amerykańskim żołnierzom, którzy wrócili do Ameryki po I wojnie światowej i przywieźli swoim żonom, matkom, siostrom najnowsze francuskie perfumy Chypre. Zainteresowanie perfumami COTY było tak ogromne, że w 1922 roku Francois COTY postanowił otworzyć oddział firmy w Nowym Jorku i w Londynie.


    W jaki sposób tworzył Coty? Nikt tego nie wie.


    Ten raczej gadatliwy człowiek niewiele mówił na ten temat. Jednak jego siła pochodziła z jego własnej natury: był umysłem otwartym na wszystko. Ta zaleta stała się zarazem przyczyną jego zguby, bowiem interesować się będzie nie tylko światem kosmetyków (tworząc między innymi współczesną szminkę do ust, marki COTY), ale również prasą. Wykupił „Figaro”, skierował się w stronę polityki, inwestował na giełdzie, zajmował się sztuką, miał też przygodę z lotnictwem, którego był głównym mecenasem. Zbudował także istniejący do dziś Zamek Artigny.
    W swoim zawodzie perfumiarza charakteryzował się, na podobieństwo Picassa, absolutnym eklektyzmem. Podczas gdy na początku wieku opakowanie perfum w takiej postaci, jaką znamy obecnie jeszcze nie istniało, François Coty zainteresował się właśnie tą kwestią. Urzeczony dziełami mistrza szkła René Lalique’a, zaproponował mu w roku 1905, by wykorzystał swoje umiejętności techniczne i talent artystyczny dla potrzeb przemysłu perfumeryjnego.
    René Lalique stworzył wówczas cudowne flakony („L’Effleurt”, „Cyclamen „, „Styx”) oddające ducha zapachów, które w sobie kryły. Zręczność i inspiracja artysty uczyniła z tych wytwarzanych seryjnie flakoników prawdziwe dzieła sztuki.
    Jako pierwszy zaakceptował także surowce uzyskiwane poprzez ekstrakcję, zamiast tradycyjnego nawaniania: te zapachy „absolutne” odrzucane były przez wielkich perfumiarzy jako „zapachowo” zbyt mocne. Coty natomiast entuzjastycznie przyjął te nowości, podobnie jak niektóre syntetyki. Wybierał tylko te produkty, które podobały mu się od „pierwszego wejrzenia”, łączył niewielkie ilości składników, spontanicznie kierując się ku największej prostocie i troszcząc o jakość produktu.

    Zastrzegam sobie jednocześnie prawo do zamknięcia aukcji przed czasem oraz anulowania licytacji z powodu niezadowalającej kwoty.

  2. # ADS
     

Zamknięty wątek

Podobne wątki

  1. [NEWS] Lancome Tresor Midnight Rose
    Przez Maciek w dziale Nowości damskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 18:30
  2. Le Labo Rose 31
    Przez Maciek w dziale Archwium
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 12:42
  3. Givenchy Very Irresistible Electric Rose
    Przez Maciek w dziale Nowości damskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 19:06
  4. [NEWS] Mauboussin Rose Pour Elle
    Przez Maciek w dziale Nowości damskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 11:57
  5. [NEWS] Armand Basi Rose Glacee
    Przez Maciek w dziale Nowości damskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Możesz zakładać nowe wątki
  • Możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47