FaniPerfum.pl - forum, opinie o perfumach damskich i męskich.

Witaj na forum o perfumach FaniPerfum.pl !!!

Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji, porad, opinii na temat perfum damskich, męskich jak i uniwersalnych.

Aby mieć pełen dostęp do naszego forum należy się zarejestrować.
Platforma Facebook

Chanel Antaeus pour Homme

Marka: Chanel
Kategoria: Perfumy męskie
Premiera: 1981
Twórca zapachu: Jacques Polge
Ilość opinii: 1
Nuty zapachowe Chanel Antaeus pour Homme:

Nuty głowy: kolendra, bergamotka, cytryna, limonka, szałwia, mirra,

Nuty serca: jaśmin, róża, tymianek,

Nuty bazy: labdanum, paczula, mech, castoreum,


Polecasz perfumy?

Polecam
Nie wiem
Nie polecam
Na jaką porę roku najbardziej pasują perfumy:

Wiosna
Lato
Jesień
Zima


Na jaką porę dnia najbardziej pasują perfumy:

Dzień
Wieczór


Ogólna ocena Trwałość zapachu

(5)
(5)
▲▲ Sprawdź cenę powyższych perfum ▲▲
PROMOCJE

>>> Promocja tygodnia - perfumy 15% taniej <<<

>>> Darmowa dostawa perfum kurierem DPD <<<


+ Dodaj opinię

Opinie / recenzje Chanel Antaeus pour Homme

Al Bano
Al Bano
Moje posty: 270
Moje opinie
Ogólna ocena: Trwałość zapachu: Polecasz perfumy? Polecam
Chanel Antaeus pour Homme

Otwarcie Antaeusa jest przepiękne. Przez chwilę wyczuć możemy cytrusowy charakter (bergamotka, cytryna, limonka) tej fazy zapachu, jednak dosłownie tuż po chwili do głosu dochodzą szałwia i mirra. Właśnie ten ostatni składnik odpowiada, za nieco drzewny charakter otwarcia. Czuć tu też przede wszystkim klucz tej kompozycji, a o którym napiszę w dalszej części, kastoreum (strój bobrowy). Aromatycznie, drzewnie - czuć wysoką jakość i kunszt perfumiarza, który połączył ze sobą te składniki.

Nieco kwiatowe serce zapachu, najprawdopodobniej najładniejsze jakie miałem okazję czuć, to jaśmin i róża. Róża delikatnie przydymiona mirrą i wyostrzona tymiankiem i bazylią. Wszystko to nieco kręcące w nosie przez swój ziołowy charakter, balansuje umiejętnie na granicy zmęczenia nosa odbiorcy. Całość zdecydowanie mroczna i tajemnicza.


Baza odsłania nam cały urok tego zapachu. Ostre zioła z otwarcia i serca złagodziły swoją moc, stając się jedynie tłem dla charakterystycznego akordu tej fazy zapachu. Otóż mam na myśli nieco woskową, delikatnie słodkawą i zwierzęcą woń kastoreum. Ze względu na swoje pochodzenie i nieco specyficzny zapach, który przypomina woń skóry zwierzęcia, czy też futro pokryte łojem, nie dla każdego będzie do zaakceptowania. Z drugiej strony dla innych, animalny charakter bazy będzie niezwykle zmysłowy i erotycznie niepokojący.
Koncentrując się na tej fazie zapachu, należy wspomnieć również o drugim składniku, który odpowiada za charakter tej części Antaeusa. Mowa oczywiście o labdanum, a więc o gumożywicy otrzymywanej z posłonka pospolitego. Składnik ten odpowiada za charakterystyczną, nieco skórzaną nutę.
Nie będę oryginalny, gdy posłużę się sparafrazowaniem opinii Luci Turina, który określił Antaeusa jako zapach luksusowego humidora, mając zapewne na myśli jego wersję wykonaną z drzewa cedrowego.

Całość niezwykle elegancka, drzewna, zmysłowa i nieco skórzana, posiadająca wybitnie wieczorowy charakter.

Recenzja Chanel Antaeus nie może obyć się również, bez nadmienienia o bardzo smutnym fakcie reformulacji tego zapachu. Otóż, bazując na opiniach znalezionych w internecie, zapach wielokrotnie łagodzono, by w okolicach 2009 r. całkowicie zmienić jego charakter. Prawdopodobnie, gdy kierowani powyższą recenzją udacie się, aby powąchać Antaeusa, przeżyjecie duże rozczarowanie. Według mojej oceny, zapach całkowicie się zmienił. Nie uświadczycie już przydymionego, nieco zwędzonego serca zapachu. Sama baza stała się nieco "plastikowa". Moim zdaniem nowa wersja tego zapachu nie jest warta uwagi. Swoje wrażenia opisałem zaś bazując na próbce z 2005 r., za którą dziękuję gilbertowi.
Jeżeli ktoś ma ochotę zapoznać się z w/w wersją, na znanych portalach aukcyjnych wciąż dostępne są próbki tego zapachu w wersji sprzed ostateczej reformulacji.


Strona na której aktualnie się znajdujesz zawiera informacje o perfumach Chanel Antaeus pour Homme takie jak nuty zapachowe, data produkcji, twórca zapachu, zdjęcie flakonu czy opinie użytkowników FaniPerfum.pl. Może się zdarzyć, że informacje podane powyżej dotyczące perfum Chanel Antaeus pour Homme nie są do końca prawidłowe, dlatego też warto nadmienić o tym przy dodawaniu własnej recenzji lub skontaktować się z administratorem strony.
 Aby dodać opinie o Chanel Antaeus pour Homme należy być zarejestrowanym użytkownikiem strony o perfumach FaniPerfum.pl. Po dodaniu własnej opinii istnieje możliwość edytowania tekstu, który się wcześniej dodało, lecz nie ma już możliwości edytowania ogólnej oceny, trwałości i innych parametrów.
  W katalogu perfum z opiniami nie zadajemy pytań odnośnie opisywanych perfum Chanel Antaeus pour Homme - do tego służy Forum na stronie głównej!
Administrator strony nie odpowiada za poglądy wyrażane w opiniach o Chanel Antaeus pour Homme przez użytkowników portalu FaniPerfum.pl

Wyszukiwarka
# A B C D E F G H
I J K L M N O P Q
R S T U V W X Y Z
Promocje
(miejsce na link do perfumerii - Kontakt)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56